Warsztaty

Zakątek Radości to miejsce, w którym dzieci mogą rozwijać swoją kreatywność oraz zdolności manualne, aktorskie czy muzyczne. Prowadzimy różne warsztaty, w zależności od pory roku oraz wieku dzieci. Ponadto oferujemy cykl warsztatów dla dorosłych, podczas których pociechy będą znajdować się pod opieką kadry pedagogicznej.
Oto pierwsza propozycja w tym roku :-) :
20.02.2016r (sobota) o godz. 11.00 odbędą się Zajęcia ruchowe W.SHERBORNE DLA DZIECI I OPIEKUNÓW

ZAJĘCIA-RUCHOWE

A to kolejna:
KUŹNIA zaprasza na kurs BAJKOTERAPII – Napisz bajkę uszytą na miarę potrzeb Twoich dzieci! Termin Warsztatów 19.-20.02.2016 (piątek-sobota)
Czym jest bajkoterapia?
Bajkoterapia jest metodą, która pomaga dzieciom oswoić lęki i obawy, przygotować się do zmian np. narodzin rodzeństwa, pójścia do przedszkola czy pobytu w szpitalu. Dzieci utożsamiają się z bohaterem, który doświadcza podobnych do malucha trudności. Poprzez wskazanie w bajce konstruktywnych form działania odbiorcy uczą się właściwych zachowań. Bajki terapeutyczne pomagają również zrozumieć emocje, nazwać je i przeżyć (działanie psychoedukacyjne). Warto je czytać dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Odbiorcy:
Nauczyciele wczesnoszkolni i przedszkolni, studenci, rodzice i opiekunowie, wszyscy, którzy chcą tworzyć bajki terapeutyczne dostosowane do potrzeb dzieci.
Program:
• przyczyny i rodzaje lęków dziecięcych;
• czym jest bajkoterapia – wprowadzenie;
• rodzaje bajek terapeutycznych;
• zalety i zasady tworzenia bajek terapeutycznych;
• zapoznanie z bajkami terapeutycznymi;
• nauka tworzenia bajek terapeutycznych dostosowanych dla potrzeb dzieci;
Kurs podzielony jest na część teoretyczną i praktyczną, w której uczestnicy będą pisać bajki na miarę potrzeb dzieci. Udział w kursie pozwoli Państwu reagować na trudne sytuacje w grupie lub w rodzinie. Pomoże oswoić lęki i trudne dla maluchów sytuacje.
Prowadzący:
Małgorzata Parcheta – psycholog wychowawczy, coach rodzicielski, trener umiejętności miękkich, właścicielka firmy KUŹNIA. Bajkoterapię wykorzystuje jako narzędzie do pracy z dziećmi.

12508872_941348995956315_7475821614879841056_n